1. Ο εξ’ αναβολής ποδοσφαιρικός αγώνας του Κυπέλλου ανάμεσα στο ΦΡΙΞΟ ΠΛΑΤΑΝΟΤΟΠΟΥ και στον Μ.Α. ΦΙΛΙΠΠΩΝ θα διεξαχθεί την Τετάρτη 24/10/2018 στις 15:15 μ.μ.

2. Από σήμερα (19/10/2018) και στο εξής τα σωματεία μας ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ και Α.Σ. ΠΑΓΓΑΙΟ θα χρησιμοποιούν ως έδρες τους για τους εντός έδρας αγώνες τους τα γήπεδα Ν. Καρβάλης και Αντιφιλιππών αντίστοιχα.

3. Μετά την επιτυχημένη διεξαγωγή των τουρνουά υποδομής (Κ-8) και (Κ-10) στα γήπεδα Ζυγού και Δάτου την περασμένη Κυριακή 14/10/2018, η Επιτροπή Υποδομών έχει προγραμματίσει τη διεξαγωγή δύο νέων τουρνουά για την Κυριακή 4/11/2018.

4. Ενημερώνουμε όλα μας τα σωματεία ότι κανένας ποδοσφαιριστής δε θα έχει τη δυνατότητα να αγωνιστεί από την 1/1/2019 και έπειτα, χωρίς να έχει την ατομική Κάρτα Υγείας, την οποία πρέπει να καταθέτει στον διαιτητή του αγώνα. Σχετικά με τον τρόπο έκδοσης αυτής, έχουν ενημερωθεί όλοι οι παράγοντες των σωματείων μας.

5. Καλούνται σε απολογία την Τρίτη 30/10/2018 στις 18:00 μ.μ. οι παρακάτω:

·         Σωματείο ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ, Φύλλο Αγώνα 70

·         Παράγοντας Α.Ο. ΚΑΡΥΑΝΗΣ Χατζηαντωνίου, Φύλλο Αγώνα 74

·         Παράγοντας ΠΑΓΓΑΙΪΚΟΥ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ Νικολαΐδης Β., Φύλλο Αγώνα 59

·         Γυμναστής ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ ΧΑΛΚΕΡΟΥ, Γιοβανάκης Ε., Φύλλο Αγώνα 43

·         Παράγοντας ΒΥΡΩΝΑ ΚΑΒΑΛΑΣ Κεχαγιάς Κ., Φύλλο Αγώνα 55

·         Προπονητής Α.Ο. ΕΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ Στυλιανίδης Ι., Φύλλο Αγώνα 85

·         Παράγοντας ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ Μηλιώτης Κ., Φύλλο Αγώνα 77

 

 

6. Η κλήρωση του Κυπέλλου Κατηγοριών, που έγινε την Τρίτη 16/10/2018, ανέδειξε τα παρακάτω ζευγάρια στις εξής ημερομηνίες:

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 27/10/2018

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΚΡΗΝΙΔΩΝ

15:00

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ

ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ

ΧΑΛΚΕΡΟΥ

15:00

ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΝΙΚΗΤΗΣ

ΦΡΙΞΟΣ ΠΛΑΤ/ΠΟΥ – Μ.Α. ΦΙΛΙΠΠΩΝ

Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ

15:00

ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΧΡΥΣΟΧΩΡΙΟΥ

15:00

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΡΥΣΟΧΩΡΙΟΥ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΞΕΡΙΑ

ΚΕΡΑΜΩΤΗΣ

15:00

Π.Ο. ΚΕΡΑΜΩΤΗΣ

ΠΟΣΕΙΔΩΝ  ΚΑΒΑΛΑΣ

ΠΟΛΥΣΤΥΛΟΥ

15:00

ΑΣΠΙΣ ΠΟΛΥΣΤΥΛΟΥ

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ

15:00

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΚΑΒΑΛΑ 2004

ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΕΙΟΥ

15:00

Α.Ε. ΠΙΕΡΕΩΝ 2004

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ

ΑΚΡΟΒΟΥΝΙΟΥ

15:00

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΚΡΟΒΟΥΝΙΟΥ

Α.Ο. ΕΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ

 

7. Υπενθυμίζουμε ότι η ΕΠΣ Καβάλας πρόκειται να διοργανώσει Πρωτάθλημα Παλαίμαχων ποδοσφαιριστών. Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να καταθέσουν εγγράφως το ενδιαφέρον τους ή να επικοινωνήσουν με το μέλος του Δ.Σ. της Ένωσης, κ. Δημήτρη Ρουμελιώτη στο τηλέφωνο 6944945596

8. Τροποποιείται το πρόγραμμα των παρακάτω αγώνων ως εξής:

·         ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ ΓΕΡΟΝΤΑ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ, ώρα 16:30

·         ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΚΕΡΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ, ώρα 15:45

·         ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΛΙΡΑΧΗΣ – ΑΡΗΣ ΠΡΙΝΟΥ, ώρα 12:00, γήπεδο Πρίνου

·         Μ.Α. ΟΡΦΑΝΙΟΥ – Α.Σ. ΠΑΓΓΑΙΟ, ώρα 16:30

·         ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ – ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ, ώρα 15:30

·         ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΡΥΣΟΧΩΡΙΟΥ – ΦΑΡΟΣ ΜΑΡΙΩΝ, ώρα 15:15

·         ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ, ώρα 11:00, γήπεδο Ν. Καρβάλης

·         Α.Ο. ΠΟΤΑΜΙΑ – ΑΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ, ώρα 12:00