Ε.Π.Σ.ΚΑΒΑΛΑΣ                                                             ΚΑΒΑΛΑ 14-2-2014

  ΚΑΒΑΛΑ

                                      ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

  1. Πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 11 Φεβρουαρίου 2014 στα γραφεία

της Ε.Π.Σ. ΚΑΒΑΛΑΣ η κλήρωση των αγώνων της Β’ φάσης για τον

πρώτο όμιλο της Α’ κατηγορίας.

  1. Η κλήρωση για τους αγώνες της Β’ φάσης του δεύτερου ομίλου

της Α’ κατηγορίας, θα διεξαχθεί την Τρίτη 18 Φεβρουαρίου 2014 και

ώρα 6.μ.μ. στα γραφεία της ένωσης.

  1. Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 12-2-2014 στο γήπεδο

Αμυγδαλεώνα, προπόνηση της περιφερειακής μικτής ομάδας παίδων

και νέων στην οποία συμμετέχουν ποδοσφαιριστές από τις Ε.Π.Σ.

ΕΒΡΟΥ-ΘΡΑΚΗΣ ΞΑΝΘΗΣ ΔΡΑΜΑΣ και ΚΑΒΑΛΑΣ.

Η επόμενη και τελευταία προπόνηση θα διεξαχθεί και πάλι στο γήπεδο

Αμυγδαλεώνα την Τετάρτη 19-2-2014.

  1. Την Τετάρτη 19 Φεβρουαρίου 2014 και ώρα 7.μ.μ. στη δημοτική

βιβλιοθήκη Καβάλας θα γίνει παρουσίαση του βιβλίου « Η ΚΑΒΑΛΑ

ΤΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ-ΕΝΑΣ ΑΙΩΝΑΣ 1906-2006» της Ευαγγελίας

Βουζανίδου.

  1. Ο διακοπείς αγώνας ΜΑΚ/ΝΙΚΟΣ Αμισιανών – ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ

κατακυρώνεται με σκορ 3-0 υπέρ του σωματείου ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ.

Το υπαίτιο για τη διακοπή σωματεία Α.Σ. ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ, αποβάλλεται

από κάθε επίσημη διοργάνωση της Ε.Π.Σ. ΚΑΒΑΛΑΣ. Αφαιρούνται

από αυτό (-3) βαθμοί για το τρέχον έτος  και (-2) βαθμοί για το

επόμενο ποδοσφαιρικό έτος 2014-2015. Επιβάλλεται επίσης σ’ αυτό

χρηματικό πρόστιμο (200)€ και τιμωρία του γηπέδου του για (3)

αγωνιστικές ημέρες.  

  1. Τιμωρήθηκε ο παράγοντας του σωματείου ΚΕΡΑΥΝΟΣ Πέρνης

κ. Κολαράς Χ με χρηματικό πρόστιμο πενήντα (50€) για όσα αναγράφει 

στο φύλλο αγώνα ο διαιτητής της συνάντησης ΑΕ Πιερέων-ΚΕΡΑΥΝΟΣ

Πέρνης.

  1. Καλείται σε απολογία το Δ.Σ. του σωματείου ΑΕΤΟΣ Ορφανού την

Τρίτη 18-2-2014 και ώρα 6.μ.μ. στα γραφεία της ένωσης, για όσα

αναγράφει στο φύλλο αγώνα ο διαιτητής της συνάντηση ΑΕΤΟΣ Ορφανού-

ΗΡΑΚΛΗΣ Καβάλας.

  1. Το Δ.Σ. στη συνεδρίασή του τιμώρησε τους παρακάτω ποδοσφαιριστές

ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ Φ                         ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ        1 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΓΔΑΛΗ Μ                              ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ                            1 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗΣ Α                   ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ                            15 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ

ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΟΠΟΥΛΟΣ Σ           ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ                            15 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ

ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ Ν                         ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ                            5 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ

ΛΑΓΟΥΜΤΖΗΣ Α                    ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ                     3 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ

ΠΡΟΔΡΟΜΙΔΗΣ Β                   ΒΥΡΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ                    1 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΧΑΛΠΕΤΗΣ Κ                           ΠΟ ΚΕΡΑΜΩΤΗΣ                     1 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΚΟΥΡΙ ΑΜΑ                          Ν.ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΥΡΤΟΦΥΤΟΥ       1 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΚΑΝΤΑΖΙΔΗΣ Π                       Ν.ΜΑ ΟΡΦΑΝΙΟΥ                    1 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

 

                                             ΣΑΒΒΑΤΟ 15-02-2014

 

Α/Α

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΑ

                   ΑΓΩΝΑΣ

 

 

 

 

1.

ΠΕΡΝΗΣ

15.00

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ-ΑΕ ΚΑΒΑΛΑΣ

2.

ΒΕΡΟΥΛΕΙΟ

15.00

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-Α ΠΙΕΡΕΩΝ

3.

ΠΕΡΑΜΟΥ

15.00

ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν.ΠΕΡΑΜΟΥ-ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ

4.

ΑΚΡΟΒΟΥΝΙΟΥ

15.00

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΚΡΟΒΟΥΝ-Ν.Μ.Α ΟΡΦΑΝΙΟΥ

5.

Α.Α

 

ΑΡΗΣ ΠΗΓΩΝ-ΑΜΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ

6.

ΠΟΝΤΟΛΙΒΑΔΟΥ

15.00

ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΠΟΝΤΟΛΙΒΑΔΟΥ-ΑΕΤΟΣ ΕΡΑΤΕΙΝ

7.

ΞΕΡΙΑΣ

15.00

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΞΕΡΙΑΣ-ΚΑΒΑΛΑ 2004

8.

ΜΕΣΟΡΟΠΗΣ

15.00

ΜΑ ΜΕΣΟΡΟΠΗΣ-ΑΟ ΕΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ

9.

ΚΑΡΒΑΛΗΣ

15.00

ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΑΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ

10.

ΚΩΤΣΑΛΟΥ

15.00

ΠΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ ΓΕΡΟΝΤΑ

 

                                                ΚΥΡΙΑΚΗ 16-02-2014

Α/Α

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΑ

                   ΑΓΩΝΑΣ

 

 

 

 

1.

ΓΡΑΒΟΥΝΑΣ

11.30

ΘΡΑΚΗ ΓΡΑΒΟΥΝΑΣ-ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ

2.

ΦΙΛΙΠΠΩΝ

11.00

ΜΑ ΦΙΛΙΠΠΩΝ-ΠΑΓΓΑΙΙΚΟΣ ΠΑΛ/ΡΙΟΥ

3.

ΖΥΓΟΥ

11.00

ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ-ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

4.

ΚΩΤΣΑΛΟΥ

11.00

ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΜΑΡΙΩΝ

5.

ΧΡΥΣΟΚΑΣΤΡΟΥ

11.00

ΦΙΛΙΠ ΧΡΥΣΟΚΑΣΤΡΟΥ-ΚΕΡΑΥΝ ΚΑΛΛΙΡΑΧΗΣ

6.

ΧΑΛΚΕΡΟΥ Τ.ΜΕΛ

11.00

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΚΕΡΟΥ-ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

7.

ΠΡΙΝΟΥ

12.00

ΑΡΗΣ ΠΡΙΝΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

8.

ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ

15.00

ΑΝΑΓΕΝ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ-ΒΥΡΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

9.

ΚΕΡΑΜΩΤΗΣ

15.00

ΠΟ ΚΕΡΑΜΩΤΗΣ-ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν.ΚΑΡΒΑΛΗΣ

10.

ΝΙΚΗΣΙΑΝΗΣ

15.00

ΠΑΓΓΑΙΟ-ΔΟΞΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥ

11.

ΚΡΗΝΙΔΩΝ

15.00

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡ

12.

ΜΥΡΤΟΦΥΤΟΥ

15.00

Ν.ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΥΡΤΟΦΥΤΟΥ-ΜΑ ΑΝΤΙΦΙΛΙΠΠ

13.

ΠΟΤΑΜΙΑΣ

15.00

ΑΟ ΠΟΤΑΜΙΑΣ-ΜΑΚ/ΝΙΚΟΣ ΑΜΙΣΙΑΝΩΝ

14.

ΠΟΛΥΣΤΥΛΟΥ

15.00

ΑΣΠΙΣ ΠΟΛΥΣΤΥΛΟΥ-ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ

15.

ΔΑΤΟΥ

15.00

ΟΙ ΛΥΚΟΙ-ΦΡΙΞΟΣ ΠΛΑΤΑΝΟΤΟΠΟΥ

16.

ΑΓ.ΑΝΔΡΕΑ

15.00

ΠΑΟΚ ΑΓ.ΑΝΔΡΕΑ-ΕΛΠΙΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ

   

                                            ΚΥΠΕΛΛΟ                                                 

                                              ΤΕΤΑΡΤΗ 19-02-2014

 

Α/Α

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΑ

                   ΑΓΩΝΑΣ

 

 

 

 

1.

ΑΝΤΙΦΙΛΙΠΠΩΝ

15.00

ΜΑ ΑΝΤΙΦΙΛΙΠΠΩΝ-ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν.ΚΑΡΒΑΛΗΣ

2.

ΟΦΡΥΝΙΟΥ

15.00

ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ-Ν.ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΥΡΤΟΦΥΤΟΥ

3.

 

 

 

                

                                              ΣΑΒΒΑΤΟ 22-02-2014

 

Α/Α

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΑ

                   ΑΓΩΝΑΣ

 

 

 

 

1.

ΠΕΡΑΜΟΥ

15.00

ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν.ΠΕΡΑΜΟΥ-ΑΕ ΠΙΕΡΕΩΝ

2.

ΒΕΡΟΥΛΕΙΟ

15.00

ΑΕ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ

3.

ΛΥΔΙΑΣ

15.00

ΔΟΞΑ ΛΥΔΙΑΣ-ΠΑΓΓΑΙΟ

4.

ΕΛΕΥΘ/ΛΗΣ

15.00

ΦΡΙΞΟΣ ΕΛΕΥΘ/ΛΗΣ-ΜΑ ΜΕΣΟΡΟΠΗΣ

5.

ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ

15.00

ΕΛΠΙΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ-ΟΙ ΛΥΚΟΙ

6.

ΠΛΑΤΑΝΟΤΟΠΟΥ

15.00

ΦΡΙΞΟΣ ΠΛΑΤΑΝΟΤΟΠΟΥ-ΑΟ ΕΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ

7.

ΛΕΚΑΝΗΣ

15.00

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΕΚΑΝΗΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΞΕΡΙΑΣ

8.

ΕΡΑΤΕΙΝΟΥ

15.00

ΑΕΤΟΣ ΕΡΑΤΕΙΝΟΥ-ΚΑΒΑΛΑ 2004

9.

ΚΩΤΣΑΛΟΥ

15.00

ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΑΡΗΣ ΠΗΓΩΝ

10.

ΧΑΛΚΕΡΟΥ Τ.ΜΕΛ

15.00

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

 

 

 

 

                                             ΚΥΡΙΑΚΗ 23-02-2014

 

Α/Α

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΑ

                   ΑΓΩΝΑΣ

 

 

 

 

1.

ΒΕΡΟΥΛΕΙΟ

11.00

ΒΥΡΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν.ΚΑΡΒΑΛΗΣ

2.

ΑΓ.ΑΝΔΡΕΑ

11.00

ΠΑΟΚ ΑΓ.ΑΝΔΡΕΑ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΧΡΥΣΟΚΑΣΤΡΟΥ

3.

ΣΩΤΗΡΟΣ

11.00

ΦΑΡΟΣ ΜΑΡΙΩΝ-ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΠΟΝΤΟΛΙΒΑΔΟΥ

4.

ΓΕΡΟΝΤΑ

11.00

ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ ΓΕΡΟΝΤΑ-ΑΡΗΣ ΠΡΙΝΟΥ

5.

ΠΕΡΝΗΣ

15.00

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

6.

ΑΓΙΑΣΜΑΤΟΣ

15.00

ΑΠΟΛ ΧΡΥΣΟΧΩΡΙΟΥ-ΑΝΑΓΕΝ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ

7.

ΓΡΑΒΟΥΝΑΣ

15.00

ΘΡΑΚΗ ΓΡΑΒΟΥΝΑΣ-ΠΟ ΚΕΡΑΜΩΤΗΣ

8.

ΠΟΤΟΥ

15.00

ΔΟΞΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ

9.

ΜΥΡΤΟΦΥΤΟΥ

15.00

Ν.ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΥΡΤΟΦΥΤΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝ

10.

ΚΩΤΣΑΛΟΥ

15.00

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.ΚΑΡΥΑΣ

11.

ΠΑΝΑΓΙΑΣ

15.00

ΑΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΚΕΡΟΥ

                                               

                                             ΣΑΒΒΑΤΟ 01-03-2014

 

 

Α/Α

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΑ

                   ΑΓΩΝΑΣ

 

 

 

 

1.

ΒΕΡΟΥΛΕΙΟ

15.30

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν.ΠΕΡΑΜΟΥ

2.

ΜΕΛΙΣΣΑΣ

15.30

ΑΕ ΠΙΕΡΕΩΝ-ΑΕ ΚΑΒΑΛΑΣ

3.

ΟΦΡΥΝΙΟΥ

15.30

ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ

 

                                                                    Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

                                                                   ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ