Ενημερώνουμε τις ομάδες Παλαιμάχων τα παρακάτω:

1. Οι ποδοσφαιριστές που συμμετέχουν στο πρωτάθλημα θα πρέπει απαραιτήτως να είναι κάτοχοι ατομικής κάρτας υγείας, την οποία θα προσκομίζουν  στο διαιτητή υποχρεωτικά, προκειμένου να συμμετάσχουν στον αγώνα της ομάδας τους.

2. Ομάδα που δεν θα «κατέβει» σε δύο ποδοσφαιρικούς αγώνες θα αποβάλλεται από το πρωτάθλημα με δική της υπαιτιότητα.

3. Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όσοι ποδοσφαιριστές έχουν συμπληρώσει το 35ο έτος της ηλικίας τους και δεν είναι εν ενεργεία ποδοσφαιριστές την περίοδο 2018 – 2019, καθώς και όσοι έχουν συμπληρώσει το 45ο έτος της ηλικίας τους και είναι εν ενεργεία ποδοσφαιριστές. Παράβαση της διάταξης αυτής συνιστά λόγο αντικανονικής συμμετοχής που θα εξετάζεται κατόπιν ενστάσεως.

4. Όλοι οι αγώνες είναι προγραμματισμένοι να διεξαχθούν ημέρα Δευτέρα. Σε περίπτωση που δύο σωματεία αδυνατούν να αγωνισθούν τη συγκεκριμένη ημέρα, τότε ο αγώνας τους υποχρεωτικά θα διεξαχθεί την Τετάρτη της ίδιας εβδομάδας και αφού προηγουμένως, με ευθύνη τους, ειδοποιηθεί η αρμόδια Επιτροπή και ο διαιτητής του αγώνα.

5. Η αποζημίωση του διαιτητή θα καταβάλλεται, όπως προβλέπει ο ΚΑΠ.

6. Οι προβλεπόμενες τιμωρίες σε τυχόν αποβολή ποδοσφαιριστή θα είναι 1 αγωνιστική για αντιαθλητικό μαρκάρισμα και 3 αγωνιστικές για οποιοδήποτε άλλο λόγο.

7. Η διάρκεια του αγώνα θα είναι δύο ημίχρονα των 35 λεπτών έκαστο.

8. Η γηπεδούχος ομάδα υποχρεούται να φροντίσει για την παρουσία γιατρού, ή νοσηλευτή, ή φυσικοθεραπευτή, ή διασώστη τουλάχιστον 15 λεπτά πριν την έναρξη του παιχνιδιού και καθ' όλη τη διάρκεια του, ειδάλλως το παιχνίδι δε θα γίνεται με ευθύνη  της γηπεδούχου ομάδας. 

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  19/11/2018, ΩΡΑ 16:00

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ (15:30)

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – Χ

ΠΑΟΚ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ

ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

ΠΗΓΑΣΟΣ – ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ (17:00)

 

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  26/11/2018, ΩΡΑ 16:00

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ – ΠΑΟΚ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ  (15:30)

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ (17:00)

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ – ΠΗΓΑΣΟΣ (18:30)

Χ – ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  3/12/2018, ΩΡΑ 16:00

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ – ΠΑΟΚ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ  (17:30)

ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΠΗΓΑΣΟΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ  (15:30)

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – Χ

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ

 

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  10/12/2018, ΩΡΑ 16:00

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ (17:30)

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ (15:30)

ΠΑΟΚ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ – ΠΗΓΑΣΟΣ

ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ (18:30)

Χ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ

 

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  17/12/2018, ΩΡΑ 16:00

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ – ΠΗΓΑΣΟΣ

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ – Χ

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΑΟΚ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  7/1/2019, ΩΡΑ 16:00

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ  (15:30)

ΠΑΟΚ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ – Χ

ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ (17:00)

ΠΗΓΑΣΟΣ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

 

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  14/1/2019, ΩΡΑ 16:00

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ – ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΠΑΟΚ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ – ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ (17:30)

Χ - ΠΗΓΑΣΟΣ

 

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   21/1/2019, ΩΡΑ 16:00

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ (15:30)

ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΠΑΟΚ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ

ΠΗΓΑΣΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (17:00)

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ

Χ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

 

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  28/1/2019, ΩΡΑ 16:00

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ – Χ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ (17:00)

ΠΑΟΚ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ – ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΠΗΓΑΣΟΣ – ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ (15:30)

 

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  4/2/2019, ΩΡΑ 16:00

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ – ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ (15:30)

Χ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ – ΠΑΟΚ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ (17:00)

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ

 

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 11/2/2019, ΩΡΑ 16:00

ΠΑΟΚ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (17:00)

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

ΠΗΓΑΣΟΣ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ (15:30)

ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – Χ

 

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  18/2/2019, ΩΡΑ 16:00

ΠΑΟΚ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ – ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (15:30)

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ (17:00)

Χ – ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ (18:30)

 

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  25/2/2019, ΩΡΑ 16:00

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΠΗΓΑΣΟΣ – ΠΑΟΚ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ (17:00)

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ – ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (15:30)

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ - Χ

 

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  4/3/2019, ΩΡΑ 16:00

ΠΗΓΑΣΟΣ – ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

Χ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ

ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ  (15:30)

ΠΑΟΚ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ (17:00)

 

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  18/3/2019, ΩΡΑ 16:00

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

Χ – ΠΑΟΚ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ – ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (17:30)

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ – ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  1/4/2019, ΩΡΑ 16:00

ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΠΑΟΚ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ (17:30)

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ

ΠΗΓΑΣΟΣ - Χ

 

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  8/4/2019, ΩΡΑ 16:00

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ – ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ (15:30)

ΠΑΟΚ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ – ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ (17:00)

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ – ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ (18:30)

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ - Χ

 

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  15/4/2019, ΩΡΑ  16:00

Χ – ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΑΟΚ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ

ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ (17:30)