Έγιναν γνωστά τα ζευγάρια της Α' και Β' φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣ Καβάλας, καθώς και το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων για τις τρεις κατηγορίες της ποδοσφαιρικής χρονιάς 2020-2021. 

Η κλήρωση για τη νέα ποδοσφαιρική χρονιά πραγματοποιήθηκε στο Ενωσιακό Γήπεδο Καβάλας, τηρώντας όλα τα μέτρα ασφαλείας και τα πρωτόκολλα προστασίας της δημόσιας υγείας. Αρκετοί παράγοντες των ομάδων της ΕΠΣ Καβάλας έδωσαν το παρών στην κλήρωση, αναμένοντας με αγωνία τους αντιπάλους των ομάδων τους σε Πρωτάθλημα και Κύπελλο.

Ο πρόεδρος της ΕΠΣ Καβάλας, κ. Μιχάλης Παπαδόπουλος, στο σύντομο χαιρετισμό του εξέφρασε την ελπίδα να μπορέσουν να διεξαχθούν χωρίς προβλήματα τα πρωταθλήματα και το Κύπελλο. Ζήτησε από όλους να τηρήσουν το υγειονομικό πρωτόκολλο του ΕΟΔΥ, ώστε να αποφευχθούν περιπέτειες.  

Παράλληλα, ανακοίνωσε πως  στο επόμενο διάστημα θα πραγματοποιηθούν συναντήσεις της Επιτροπής Διαιτησίας με εκπροσώπους κάθε κατηγορίας, για να υπάρξει ενημέρωση για τις αλλαγές στους κανονισμούς. 

Πρώτη πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του Κυπέλλου, όπου η κληρωτίδα ανέδειξε τα παρακάτω ενδιαφέροντα ζευγάρια ανά κατηγορία:

Α' Κατηγορία

  • Ορφέας Ελευθερούπολης - Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας
  • Κεραυνός Ελευθερών - Αναγέννηση Λιμεναρίων
  • Άρης Πηγών - Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
  • Δόξα Θεολόγου – Βύρωνας Καβάλας
  • Δόξα Αμυγδαλεώνα - Βρασίδας Ν. Περάμου
  • Αστέρας Φωλιάς - Άρης Πρίνου

 

*Άρης Ζυγού & Κεραυνός Κρηνίδων προκρίνονται άνευ αγώνα

 

Β' - Γ' Κατηγορία

1η φάση 

  1. Θεαγένης - Ατρόμητος Χαλκερού
  2. ΑΣ Παγγαίο - Ηρακλής Καβάλας
  3. Ατρόμητος Ακροβουνίου - ΜΑ Φιλίππων

 

2η φάση 

  • Φίλιππος Χρυσοκάστρου - ΑΕΚ Καβάλας
  • Καβάλα 2004 - Θράκη Γραβούνας
  • Νικητής 1 - Απόλλων Χρυσοχωρίου
  • Ναζιανζός - Μακεδονικός Αμισιανών
  • Ασπίδα Πολυστύλου - ΑΕ Πιερέων 2004
  • ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα - ΠΑΟΚ Καβάλας
  • Κεραυνός Καλλιράχης - Μακεδονικός Αγιάσματος
  • Νικητής 2 - Νικητής 3

 

Στη συνέχεια, πραγματοποιήθηκε η κλήρωση των πρωταθλημάτων των τριών κατηγοριών της ΕΠΣ Καβάλας. Η κορυφαία τη τάξει κατηγορία της ΕΠΣ Καβάλας, η Α΄ κατηγορία, θα διεξαχθεί και φέτος με 14 συλλόγους, αλλά με αλλαγές σε σχέση με το αρχικό πλάνο, αφού τρεις ομάδες (Κεραυνός Πέρνης, Φρίξος Πλατανοτόπου και Κεραμωτή) δεν κατεβαίνουν στην σέντρα και αντικαταστάθηκαν (από Άρη Ζυγού, Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας και Κεραυνό Κρηνίδων). Η κλήρωση της Α' Κατηγορίας έχει ως εξής:

1η αγωνιστική

Κεραυνός Κρηνίδων-Βύρωνας Καβάλας

Βρασίδας Ν. Περάμου-Κεραυνός Ελευθερών

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Ορφέας Ελευθερούπολης-Άρης Ζυγού

Αστέρας Φωλιάς-Δόξα Θεολόγου

Άρης Πηγών-Άρης Πρίνου

2η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου -Κεραυνός Κρηνίδων

Βύρωνας Καβάλας -Αναγέννηση Λιμεναρίων

Κεραυνός Ελευθερών -Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

Δόξα Αμυγδαλεώνα -Ορφέας Ελευθερούπολης

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος -Αστέρας Φωλιάς

Άρης Ζυγού -Άρης Πηγών

Δόξα Θεολόγου-Άρης Πρίνου

3η αγωνιστική

Κεραυνός Κρηνίδων-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας-Βρασίδας Ν. Περάμου

Ορφέας Ελευθερούπολης -Βύρωνας Καβάλας

Αστέρας Φωλιάς-Κεραυνός Ελευθερών

Άρης Πηγών-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Άρης Πρίνου-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Δόξα Θεολόγου-Άρης Ζυγού

4η αγωνιστική

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας -Κεραυνός Κρηνίδων

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Ορφέας Ελευθερούπολης

Βρασίδας Ν. Περάμου-Αστέρας Φωλιάς

Βύρωνας Καβάλας -Άρης Πηγών

Κεραυνός Ελευθερών-Άρης Πρίνου

Δόξα Αμυγδαλεώνα -Δόξα Θεολόγου

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Άρης Ζυγού

5η αγωνιστική

Κεραυνός Κρηνίδων-Ορφέας Ελευθερούπολης

Αστέρας Φωλιάς -Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

Άρης Πηγών-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Άρης Πρίνου -Βρασίδας Ν. Περάμου

Δόξα Θεολόγου-       Βύρωνας Καβάλας

Άρης Ζυγού -Κεραυνός Ελευθερών

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Δόξα Αμυγδαλεώνα

6η αγωνιστική

Αστέρας Φωλιάς -Κεραυνός Κρηνίδων

Ορφέας Ελευθερούπολης -Άρης Πηγών

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας-Άρης Πρίνου

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Δόξα Θεολόγου

Βρασίδας Ν. Περάμου -Άρης Ζυγού

Βύρωνας Καβάλας -Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Κεραυνός Ελευθερών-Δόξα Αμυγδαλεώνα

7η αγωνιστική

Κεραυνός Κρηνίδων-Άρης Πηγών

Άρης Πρίνου-Αστέρας Φωλιάς

Δόξα Θεολόγου -Ορφέας Ελευθερούπολης

Άρης Ζυγού-Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Βρασίδας Ν. Περάμου

Κεραυνός Ελευθερών-Βύρωνας Καβάλας

8η αγωνιστική

Άρης Πρίνου -Κεραυνός Κρηνίδων

Άρης Πηγών-Δόξα Θεολόγου

Αστέρας Φωλιάς -Άρης Ζυγού

Ορφέας Ελευθερούπολης-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Κεραυνός Ελευθερών

Βρασίδας Ν. Περάμου-Βύρωνας Καβάλας

9η αγωνιστική

Κεραυνός Κρηνίδων-Δόξα Θεολόγου

Άρης Ζυγού -Άρης Πρίνου

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Άρης Πηγών

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Αστέρας Φωλιάς

Κεραυνός Ελευθερών-Ορφέας Ελευθερούπολης

Βύρωνας Καβάλας-Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Βρασίδας Ν. Περάμου

10η αγωνιστική

Άρης Ζυγού -Κεραυνός Κρηνίδων

Δόξα Θεολόγου -Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Άρης Πρίνου-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Άρης Πηγών -Κεραυνός Ελευθερών

Αστέρας Φωλιάς-Βύρωνας Καβάλας

Ορφέας Ελευθερούπολης-Βρασίδας Ν. Περάμου

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας-Αναγέννηση Λιμεναρίων

11η αγωνιστική

Κεραυνός Κρηνίδων-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Άρης Ζυγού

Κεραυνός Ελευθερών-Δόξα Θεολόγου

Βύρωνας Καβάλας-Άρης Πρίνου

Βρασίδας Ν. Περάμου-Άρης Πηγών

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Αστέρας Φωλιάς

Ορφέας Ελευθερούπολης-Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

12η αγωνιστική

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Κεραυνός Κρηνίδων

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Κεραυνός Ελευθερών

Άρης Ζυγού-Βύρωνας Καβάλας

Δόξα Θεολόγου-Βρασίδας Ν. Περάμου

Άρης Πρίνου-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Άρης Πηγών-Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

Αστέρας Φωλιάς-Ορφέας Ελευθερούπολης

13η αγωνιστική

Κεραυνός Κρηνίδων-Κεραυνός Ελευθερών

Βύρωνας Καβάλας-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Βρασίδας Ν. Περάμου-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Άρης Ζυγού

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας-Δόξα Θεολόγου

Ορφέας Ελευθερούπολης-Άρης Πρίνου

Άρης Πηγών-Αστέρας Φωλιάς

14η αγωνιστική

Βύρωνας Καβάλας -Κεραυνός Κρηνίδων

Κεραυνός Ελευθερών -Βρασίδας Ν. Περάμου

Δόξα Αμυγδαλεώνα -Αναγέννηση Λιμεναρίων

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος -Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

Άρης Ζυγού -Ορφέας Ελευθερούπολης

Δόξα Θεολόγου -Αστέρας Φωλιάς

Άρης Πρίνου -Άρης Πηγών

15η αγωνιστική

Κεραυνός Κρηνίδων-Βρασίδας Ν. Περάμου

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Βύρωνας Καβάλας

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας -Κεραυνός Ελευθερών

Ορφέας Ελευθερούπολης -Δόξα Αμυγδαλεώνα

Αστέρας Φωλιάς -Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Άρης Πηγών -Άρης Ζυγού

Άρης Πρίνου-Δόξα Θεολόγου

16η αγωνιστική

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Κεραυνός Κρηνίδων

Βρασίδας Ν. Περάμου-Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

Βύρωνας Καβάλας -Ορφέας Ελευθερούπολης

Κεραυνός Ελευθερών -Αστέρας Φωλιάς

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Άρης Πηγών

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Άρης Πρίνου

Άρης Ζυγού -Δόξα Θεολόγου

17η αγωνιστική

Κεραυνός Κρηνίδων-Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

Ορφέας Ελευθερούπολης-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Αστέρας Φωλιάς-Βρασίδας Ν. Περάμου

Άρης Πηγών-Βύρωνας Καβάλας

Άρης Πρίνου -Κεραυνός Ελευθερών

Δόξα Θεολόγου-       Δόξα Αμυγδαλεώνα

Άρης Ζυγού-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

18η αγωνιστική

Ορφέας Ελευθερούπολης-Κεραυνός Κρηνίδων

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας-Αστέρας Φωλιάς

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Άρης Πηγών

Βρασίδας Ν. Περάμου -Άρης Πρίνου

Βύρωνας Καβάλας -Δόξα Θεολόγου

Κεραυνός Ελευθερών-Άρης Ζυγού

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

19η αγωνιστική

Κεραυνός Κρηνίδων-Αστέρας Φωλιάς

Άρης Πηγών-Ορφέας Ελευθερούπολης

Άρης Πρίνου-Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

Δόξα Θεολόγου-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Άρης Ζυγού-Βρασίδας Ν. Περάμου

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Βύρωνας Καβάλας

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Κεραυνός Ελευθερών

20η αγωνιστική

Άρης Πηγών-Κεραυνός Κρηνίδων

Αστέρας Φωλιάς-Άρης Πρίνου

Ορφέας Ελευθερούπολης -Δόξα Θεολόγου

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας-Άρης Ζυγού

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Βρασίδας Ν. Περάμου-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Βύρωνας Καβάλας -Κεραυνός Ελευθερών

21η αγωνιστική

Κεραυνός Κρηνίδων-Άρης Πρίνου

Δόξα Θεολόγου-       Άρης Πηγών

Άρης Ζυγού-Αστέρας Φωλιάς

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Ορφέας Ελευθερούπολης

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

Κεραυνός Ελευθερών-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Βύρωνας Καβάλας-Βρασίδας Ν. Περάμου

22η αγωνιστική

Δόξα Θεολόγου-       Κεραυνός Κρηνίδων

Άρης Πρίνου-Άρης Ζυγού

Άρης Πηγών-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Αστέρας Φωλιάς -Δόξα Αμυγδαλεώνα

Ορφέας Ελευθερούπολης-Κεραυνός Ελευθερών

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας -Βύρωνας Καβάλας

Βρασίδας Ν. Περάμου -Αναγέννηση Λιμεναρίων

23η αγωνιστική

Κεραυνός Κρηνίδων-Άρης Ζυγού

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Δόξα Θεολόγου

Δόξα Αμυγδαλεώνα -Άρης Πρίνου

Κεραυνός Ελευθερών-Άρης Πηγών

Βύρωνας Καβάλας-Αστέρας Φωλιάς

Βρασίδας Ν. Περάμου-Ορφέας Ελευθερούπολης

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

24η αγωνιστική

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Κεραυνός Κρηνίδων

Άρης Ζυγού-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Δόξα Θεολόγου-Κεραυνός Ελευθερών

Άρης Πρίνου -Βύρωνας Καβάλας

Άρης Πηγών -Βρασίδας Ν. Περάμου

Αστέρας Φωλιάς-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας -Ορφέας Ελευθερούπολης

25η αγωνιστική

Κεραυνός Κρηνίδων-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Κεραυνός Ελευθερών -Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Βύρωνας Καβάλας -Άρης Ζυγού

Βρασίδας Ν. Περάμου -Δόξα Θεολόγου

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Άρης Πρίνου

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας -Άρης Πηγών

Ορφέας Ελευθερούπολης-Αστέρας Φωλιάς

26η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών-Κεραυνός Κρηνίδων

Δόξα Αμυγδαλεώνα -Βύρωνας Καβάλας

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος -Βρασίδας Ν. Περάμου

Άρης Ζυγού-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Δόξα Θεολόγου -Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

Άρης Πρίνου-Ορφέας Ελευθερούπολης

Αστέρας Φωλιάς -Άρης Πηγών

 

Η νέα Β΄ κατηγορία της ΕΠΣ Καβάλας θα πραγματοποιηθεί σε έναν ενιαίο όμιλο των 16 ομάδων, ένα μακρύ ταξίδι για τους συμμετέχοντες που θα επιδιώξουν την άνοδο στην Α' Κατηγορία. Αναλυτικά οι αγωνιστικές της Β' Κατηγορίας:

 

1η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων -Ηρακλής Καβάλας

Απόλλων Χρυσοχωρίου -ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

ΠΑΟΚ Καβάλας-Κεραυνός Καλλιράχης

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Ατρόμητος Χαλκερού-Μακεδονικός Αγιάσματος

Θράκη Γραβούνα -Καβάλα 2004

Ασπίδα Πολυστύλου -Θεαγένης

ΑΕΚ Καβάλας -Μακεδονικός  Αμισιανών

2η αγωνιστική

Απόλλων Χρυσοχωρίου -Μ.Α. Φιλίππων

Ηρακλής Καβάλας-ΠΑΟΚ Καβάλας

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα -Ατρόμητος Ακροβουνίου

Κεραυνός Καλλιράχης-Ατρόμητος Χαλκερού

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης -Θράκη Γραβούνα

Μακεδονικός Αγιάσματος -Ασπίδα Πολυστύλου

Καβάλα 2004-Μακεδονικός  Αμισιανών

Θεαγένης -ΑΕΚ Καβάλας

3η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων-ΠΑΟΚ Καβάλας

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Απόλλων Χρυσοχωρίου

Ατρόμητος Χαλκερού-Ηρακλής Καβάλας

Θράκη Γραβούνα -ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Ασπίδα Πολυστύλου -Κεραυνός Καλλιράχης

Μακεδονικός Αμισιανών -Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

ΑΕΚ Καβάλας -Μακεδονικός Αγιάσματος

Καβάλα 2004-Θεαγένης

4η αγωνιστική

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Μ.Α. Φιλίππων

ΠΑΟΚ Καβάλας -Ατρόμητος Χαλκερού

Απόλλων Χρυσοχωρίου -Θράκη Γραβούνα

Ηρακλής Καβάλας -Ασπίδα Πολυστύλου

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα -Μακεδονικός Αμισιανών

Κεραυνός Καλλιράχης -ΑΕΚ Καβάλας

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης -Θεαγένης

Μακεδονικός Αγιάσματος -Καβάλα 2004

5η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων -Ατρόμητος Χαλκερού

Θράκη Γραβούνα -Ατρόμητος Ακροβουνίου

Ασπίδα Πολυστύλου -ΠΑΟΚ Καβάλας

Μακεδονικός  Αμισιανών -Απόλλων Χρυσοχωρίου

ΑΕΚ Καβάλας-Ηρακλής Καβάλας

Θεαγένης -ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Καβάλα 2004-Κεραυνός Καλλιράχης

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Μακεδονικός Αγιάσματος

6η αγωνιστική

Θράκη Γραβούνα -Μ.Α. Φιλίππων

Ατρόμητος Χαλκερού-Ασπίδα Πολυστύλου

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Μακεδονικός  Αμισιανών

ΠΑΟΚ Καβάλας -ΑΕΚ Καβάλας

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Θεαγένης

Ηρακλής Καβάλας-Καβάλα 2004

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Μακεδονικός Αγιάσματος

Κεραυνός Καλλιράχης-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

7η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων -Ασπίδα Πολυστύλου

Μακεδονικός  Αμισιανών -Θράκη Γραβούνα

ΑΕΚ Καβάλας- Ατρόμητος Χαλκερού

Θεαγένης -Ατρόμητος Ακροβουνίου

Καβάλα 2004-ΠΑΟΚ Καβάλας

Μακεδονικός Αγιάσματος -Απόλλων Χρυσοχωρίου

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης -Ηρακλής Καβάλας

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα -Κεραυνός Καλλιράχης

8η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών -Μ.Α. Φιλίππων

Ασπίδα Πολυστύλου -ΑΕΚ Καβάλας

Θράκη Γραβούνα -Θεαγένης

Ατρόμητος Χαλκερού -Καβάλα 2004

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Μακεδονικός Αγιάσματος

ΠΑΟΚ Καβάλας -Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Κεραυνός Καλλιράχης

Ηρακλής Καβάλας -ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

9η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων -ΑΕΚ Καβάλας

Θεαγένης -Μακεδονικός  Αμισιανών

Καβάλα 2004-Ασπίδα Πολυστύλου

Μακεδονικός Αγιάσματος -Θράκη Γραβούνα

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης -Ατρόμητος Χαλκερού

Κεραυνός Καλλιράχης -Ατρόμητος Ακροβουνίου

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα- ΠΑΟΚ Καβάλας

Ηρακλής Καβάλας- Απόλλων Χρυσοχωρίου

10η αγωνιστική

Θεαγένης -Μ.Α. Φιλίππων

ΑΕΚ Καβάλας -Καβάλα 2004

Μακεδονικός  Αμισιανών -Μακεδονικός Αγιάσματος

Ασπίδα Πολυστύλου -Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Θράκη Γραβούνα -Κεραυνός Καλλιράχης

Ατρόμητος Χαλκερού -ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Ηρακλής Καβάλας

ΠΑΟΚ Καβάλας -Απόλλων Χρυσοχωρίου

11η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων -Καβάλα 2004

Μακεδονικός Αγιάσματος -Θεαγένης

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης- ΑΕΚ Καβάλας

Κεραυνός Καλλιράχης -Μακεδονικός Αμισιανών

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα -Ασπίδα Πολυστύλου

Ηρακλής Καβάλας -Θράκη Γραβούνα

Απόλλων Χρυσοχωρίου -Ατρόμητος Χαλκερού

ΠΑΟΚ Καβάλας -Ατρόμητος Ακροβουνίου

12η αγωνιστική

Μακεδονικός Αγιάσματος - Μ.Α. Φιλίππων

Καβάλα 2004- Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Θεαγένης -Κεραυνός Καλλιράχης

ΑΕΚ Καβάλας -ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Μακεδονικός  Αμισιανών -Ηρακλής Καβάλας

Ασπίδα Πολυστύλου -Απόλλων Χρυσοχωρίου

Θράκη Γραβούνα-ΠΑΟΚ Καβάλας

Ατρόμητος Χαλκερού -Ατρόμητος Ακροβουνίου

13η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων -Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Κεραυνός Καλλιράχης -Μακεδονικός Αγιάσματος

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα -Καβάλα 2004

Ηρακλής Καβάλας -Θεαγένης

Απόλλων Χρυσοχωρίου -ΑΕΚ Καβάλας

ΠΑΟΚ Καβάλας-Μακεδονικός Αμισιανών

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Ασπίδα Πολυστύλου

Ατρόμητος Χαλκερού-Θράκη Γραβούνα

14η αγωνιστική

Κεραυνός Καλλιράχης -Μ.Α. Φιλίππων

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης -ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Μακεδονικός  Αγιάσματος -Ηρακλής Καβάλας

Καβάλα 2004-Απόλλων Χρυσοχωρίου

Θεαγένης-ΠΑΟΚ Καβάλας

ΑΕΚ Καβάλας -Ατρόμητος Ακροβουνίου

Μακεδονικός Αμισιανών -Ατρόμητος Χαλκερού

Ασπίδα Πολυστύλου -Θράκη Γραβούνα

15η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων -ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Ηρακλής Καβάλας-Κεραυνός Καλλιράχης

Απόλλων Χρυσοχωρίου -Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

ΠΑΟΚ Καβάλας-Μακεδονικός Αγιάσματος

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Καβάλα 2004

Ατρόμητος Χαλκερού -Θεαγένης

Θράκη Γραβούνα -ΑΕΚ Καβάλας

Ασπίδα Πολυστύλου -Μακεδονικός Αμισιανών

16η αγωνιστική

Ηρακλής Καβάλας -Μ.Α. Φιλίππων

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα -Απόλλων Χρυσοχωρίου

Κεραυνός Καλλιράχης -ΠΑΟΚ Καβάλας

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης -Ατρόμητος Ακροβουνίου

Μακεδονικός Αγιάσματος -Ατρόμητος Χαλκερού

Καβάλα 2004- Θράκη Γραβούνα

Θεαγένης-Ασπίδα Πολυστύλου

Μακεδονικός  Αμισιανών -ΑΕΚ Καβάλας

17η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων -Απόλλων Χρυσοχωρίου

ΠΑΟΚ Καβάλας -Ηρακλής Καβάλας

Ατρόμητος Ακροβουνίου-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Ατρόμητος Χαλκερού -Κεραυνός Καλλιράχης

Θράκη Γραβούνα -Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Ασπίδα Πολυστύλου -Μακεδονικός Αγιάσματος

Μακεδονικός  Αμισιανών -Καβάλα 2004

ΑΕΚ Καβάλας -Θεαγένης

18η αγωνιστική

ΠΑΟΚ Καβάλας-Μ.Α. Φιλίππων

Απόλλων Χρυσοχωρίου -Ατρόμητος Ακροβουνίου

Ηρακλής Καβάλας -Ατρόμητος Χαλκερού

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα -Θράκη Γραβούνα

Κεραυνός Καλλιράχης -Ασπίδα Πολυστύλου

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης –Μακεδονικός Αμισιανών

Μακεδονικός Αγιάσματος -ΑΕΚ Καβάλας

Θεαγένης -Καβάλα 2004

19η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων -Ατρόμητος Ακροβουνίου

Ατρόμητος Χαλκερού -ΠΑΟΚ Καβάλας

Θράκη Γραβούνα -Απόλλων Χρυσοχωρίου

Ασπίδα Πολυστύλου -Ηρακλής Καβάλας

Μακεδονικός  Αμισιανών -ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

ΑΕΚ Καβάλας -Κεραυνός Καλλιράχης

Θεαγένης -Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Καβάλα 2004-Μακεδονικός Αγιάσματος

20η αγωνιστική

Ατρόμητος Χαλκερού -Μ.Α. Φιλίππων

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Θράκη Γραβούνα

ΠΑΟΚ Καβάλας-Ασπίδα Πολυστύλου

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Μακεδονικός  Αμισιανών

Ηρακλής Καβάλας -ΑΕΚ Καβάλας

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα -Θεαγένης

Κεραυνός Καλλιράχης -Καβάλα 2004

Μακεδονικός Αγιάσματος -Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

21η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων-Θράκη Γραβούνα

Ασπίδα Πολυστύλου -Ατρόμητος Χαλκερού

Μακεδονικός Αμισιανών-Ατρόμητος Ακροβουνίου

ΑΕΚ Καβάλας -ΠΑΟΚ Καβάλας

Θεαγένης -Απόλλων Χρυσοχωρίου

Καβάλα 2004-Ηρακλής Καβάλας

Μακεδονικός Αγιάσματος -ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης -Κεραυνός Καλλιράχης

22η αγωνιστική

Ασπίδα Πολυστύλου -Μ.Α. Φιλίππων

Θράκη Γραβούνα -Μακεδονικός Αμισιανών

Ατρόμητος Χαλκερού -ΑΕΚ Καβάλας

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Θεαγένης

ΠΑΟΚ Καβάλας-Καβάλα 2004

Απόλλων Χρυσοχωρίου -Μακεδονικός Αγιάσματος

Ηρακλής Καβάλας -Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Κεραυνός Καλλιράχης -ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

23η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων -Μακεδονικός  Αμισιανών

ΑΕΚ Καβάλας -Ασπίδα Πολυστύλου

Θεαγένης -Θράκη Γραβούνα

Καβάλα 2004- Ατρόμητος Χαλκερού

Μακεδονικός Αγιάσματος -Ατρόμητος Ακροβουνίου

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης -ΠΑΟΚ Καβάλας

Κεραυνός Καλλιράχης-Απόλλων Χρυσοχωρίου

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα -Ηρακλής Καβάλας

24η αγωνιστική

ΑΕΚ Καβάλας-Μ.Α. Φιλίππων

Μακεδονικός Αμισιανών-Θεαγένης

Ασπίδα Πολυστύλου-Καβάλα 2004

Θράκη Γραβούνα -Μακεδονικός Αγιάσματος

Ατρόμητος Χαλκερού-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Κεραυνός Καλλιράχης

ΠΑΟΚ Καβάλας -ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Απόλλων Χρυσοχωρίου -Ηρακλής Καβάλας

25η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων -Θεαγένης

Καβάλα 2004 -ΑΕΚ Καβάλας

Μακεδονικός Αγιάσματος-Μακεδονικός  Αμισιανών

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Ασπίδα Πολυστύλου

Κεραυνός Καλλιράχης -Θράκη Γραβούνα

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα -Ατρόμητος Χαλκερού

Ηρακλής Καβάλας -Ατρόμητος Ακροβουνίου

Απόλλων Χρυσοχωρίου -ΠΑΟΚ Καβάλας

26η αγωνιστική

Καβάλα 2004-Μ.Α. Φιλίππων

Θεαγένης -Μακεδονικός Αγιάσματος

ΑΕΚ Καβάλας -Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Μακεδονικός  Αμισιανών -Κεραυνός Καλλιράχης

Ασπίδα Πολυστύλου -ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Θράκη Γραβούνα -Ηρακλής Καβάλας

Ατρόμητος Χαλκερού -Απόλλων Χρυσοχωρίου

Ατρόμητος Ακροβουνίου-ΠΑΟΚ Καβάλας

27η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων -Μακεδονικός Αγιάσματος

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Καβάλα 2004

Κεραυνός Καλλιράχης -Θεαγένης

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα -ΑΕΚ Καβάλας

Ηρακλής Καβάλας -Μακεδονικός  Αμισιανών

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Ασπίδα Πολυστύλου

ΠΑΟΚ Καβάλας -Θράκη Γραβούνα

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Ατρόμητος Χαλκερού

28η αγωνιστική

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης -Μ.Α. Φιλίππων

Μακεδονικός Αγιάσματος -Κεραυνός Καλλιράχης

Καβάλα 2004-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Θεαγένης -Ηρακλής Καβάλας

ΑΕΚ Καβάλας -Απόλλων Χρυσοχωρίου

Μακεδονικός  Αμισιανών -ΠΑΟΚ Καβάλας

Ασπίδα Πολυστύλου -Ατρόμητος Ακροβουνίου

Θράκη Γραβούνα -Ατρόμητος Χαλκερού

29η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων -Κεραυνός Καλλιράχης

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα -Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Ηρακλής Καβάλας -Μακεδονικός Αγιάσματος

Απόλλων Χρυσοχωρίου -Καβάλα 2004

ΠΑΟΚ Καβάλας -  Θεαγένης

Ατρόμητος Ακροβουνίου-ΑΕΚ Καβάλας

Ατρόμητος Χαλκερού -Μακεδονικός  Αμισιανών

Θράκη Γραβούνα -Ασπίδα Πολυστύλου

30η αγωνιστική

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα -Μ.Α. Φιλίππων

Κεραυνός Καλλιράχης -Ηρακλής Καβάλας

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης -Απόλλων Χρυσοχωρίου

Μακεδονικός Αγιάσματος -ΠΑΟΚ Καβάλας

Καβάλα 2004-Ατρόμητος Ακροβουνίου

Θεαγένης -Ατρόμητος Χαλκερού

ΑΕΚ Καβάλας -Θράκη Γραβούνα

Μακεδονικός  Αμισιανών

 

 

Με τη Γ' Κατηγορία να επανέρχεται στο προσκήνιο των πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Καβάλας, αναμένονται αγώνες με μεγάλο ενδιαφέρον και έντονο ανταγωνισμό. Σε αυτήν θα συμμετέχουν 10 σύλλογοι και το αναλυτικό πρόγραμμα των αγωνιστικών έχει ως εξής:

 

1η αγωνιστική

Άγιος Λουκάς -Πανιώνιος  Ξεριά

Ακαδημία Ελπίδες -Οι Λύκοι

Ποσειδών Καβάλας-Αίας Παναγίας

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Α.Σ. Παγγαίο

ΑΟ Ποταμιάς -ΑΕ Πιερέων 2004

2η αγωνιστική

Πανιώνιος  Ξεριά-Ποσειδών Καβάλας

Ακαδημία Ελπίδες -Άγιος Λουκάς

Α.Σ. Παγγαίο -ΑΕ Πιερέων 2004

Αίας Παναγίας -ΑΟ Ποταμιάς

Οι Λύκοι-Φίλιππος Χρυσοκάστρου

3η αγωνιστική

Άγιος Λουκάς -Ποσειδών Καβάλας

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Ακαδημία Ελπίδες

ΑΟ Ποταμιάς –Πανιώνιος  Ξεριά

ΑΕ Πιερέων 2004-Οι Λύκοι

Α.Σ. Παγγαίο -Αίας Παναγίας

4η αγωνιστική

Πανιώνιος  Ξεριά-Α.Σ. Παγγαίο

Ακαδημία Ελπίδες -ΑΕ Πιερέων 2004

Ποσειδών Καβάλας-ΑΟ Ποταμιάς

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Άγιος Λουκάς

Οι Λύκοι-Αίας Παναγίας

5η αγωνιστική

Άγιος Λουκάς -ΑΟ Ποταμιάς

Πανιώνιος  Ξεριά-Οι Λύκοι

ΑΕ Πιερέων 2004-Φίλιππος Χρυσοκάστρου

Α.Σ. Παγγαίο-Ποσειδών Καβάλας

Αίας Παναγίας -Ακαδημία Ελπίδες

6η αγωνιστική

Ακαδημία Ελπίδες –Πανιώνιος  Ξεριά

Ποσειδών Καβάλας-Οι Λύκοι

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Αίας Παναγίας

ΑΟ Ποταμιάς -Α.Σ. Παγγαίο

ΑΕ Πιερέων 2004-Άγιος Λουκάς

7η αγωνιστική

Πανιώνιος  Ξεριά-Φίλιππος Χρυσοκάστρου

Ποσειδών Καβάλας-Ακαδημία Ελπίδες

Α.Σ. Παγγαίο -Άγιος Λουκάς

Αίας Παναγίας -ΑΕ Πιερέων 2004

Οι Λύκοι-ΑΟ Ποταμιάς          

8η αγωνιστική

Άγιος Λουκάς -Αίας Παναγίας

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Ποσειδών Καβάλας

ΑΟ Ποταμιάς -Ακαδημία Ελπίδες

ΑΕ Πιερέων 2004-Πανιώνιος  Ξεριά

Οι Λύκοι-Α.Σ. Παγγαίο

9η αγωνιστική

Άγιος Λουκάς -Οι Λύκοι

Ακαδημία Ελπίδες -Α.Σ. Παγγαίο

Ποσειδών Καβάλας-ΑΕ Πιερέων 2004

ΑΟ Ποταμιάς -Φίλιππος Χρυσοκάστρου

Αίας Παναγίας -Πανιώνιος  Ξεριά

10η αγωνιστική

Πανιώνιος  Ξεριά-Άγιος Λουκάς

Οι Λύκοι-Ακαδημία Ελπίδες

Αίας Παναγίας -Ποσειδών Καβάλας

Α.Σ. Παγγαίο-Φίλιππος Χρυσοκάστρου

ΑΕ Πιερέων 2004-ΑΟ Ποταμιάς

11η αγωνιστική

Ποσειδών Καβάλας-Πανιώνιος  Ξεριά

Άγιος Λουκάς -Ακαδημία Ελπίδες

ΑΕ Πιερέων 2004-Α.Σ. Παγγαίο

ΑΟ Ποταμιάς -Αίας Παναγίας

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Οι Λύκοι

12η αγωνιστική

Ποσειδών Καβάλας-Άγιος Λουκάς

Ακαδημία Ελπίδες -Φίλιππος Χρυσοκάστρου

Πανιώνιος  Ξεριά-ΑΟ Ποταμιάς

Οι Λύκοι-ΑΕ Πιερέων 2004

Αίας Παναγίας -Α.Σ. Παγγαίο

13η αγωνιστική

Α.Σ. Παγγαίο -Πανιώνιος  Ξεριά

ΑΕ Πιερέων 2004-Ακαδημία Ελπίδες

ΑΟ Ποταμιάς -Ποσειδών Καβάλας

Άγιος Λουκάς -Φίλιππος Χρυσοκάστρου

Αίας Παναγίας -Οι Λύκοι

14η αγωνιστική

ΑΟ Ποταμιάς -Άγιος Λουκάς

Οι Λύκοι-Πανιώνιος  Ξεριά

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-ΑΕ Πιερέων 2004

Ποσειδών Καβάλας-Α.Σ. Παγγαίο

Ακαδημία Ελπίδες -Αίας Παναγίας

15η αγωνιστική

Πανιώνιος  Ξεριά-Ακαδημία Ελπίδες

Οι Λύκοι-Ποσειδών Καβάλας

Αίας Παναγίας -Φίλιππος Χρυσοκάστρου

Α.Σ. Παγγαίο -ΑΟ Ποταμιάς

Άγιος Λουκάς -ΑΕ Πιερέων 2004

16η αγωνιστική

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Πανιώνιος  Ξεριά

Ακαδημία Ελπίδες -Ποσειδών Καβάλας

Άγιος Λουκάς -Α.Σ. Παγγαίο

ΑΕ Πιερέων 2004-Αίας Παναγίας

ΑΟ Ποταμιάς -Οι Λύκοι

17η αγωνιστική

Αίας Παναγίας -Άγιος Λουκάς

Ποσειδών Καβάλας-Φίλιππος Χρυσοκάστρου

Ακαδημία Ελπίδες -ΑΟ Ποταμιάς

Πανιώνιος  Ξεριά-ΑΕ Πιερέων 2004

Α.Σ. Παγγαίο -Οι Λύκοι

18η αγωνιστική

Οι Λύκοι-Άγιος Λουκάς

Α.Σ. Παγγαίο -Ακαδημία Ελπίδες

ΑΕ Πιερέων 2004-Ποσειδών Καβάλας

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-ΑΟ Ποταμιάς

Πανιώνιος  Ξεριά-Αίας Παναγίας

 

Οι αγώνες του Κυπέλλου αναμένονται να ξεκινήσουν την Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2020 με την Α' φάση της Β'-Γ' Κατηγορίας και θα ακολουθήσουν οι αγώνες της Α' φάσης της Α' Κατηγορίας το Σαββατοκύριακο 3-4 Οκτωβρίου 2020. Οι αγώνες του πρωταθλήματος θα αρχίσουν το Σαββατοκύριακο 10-11 Οκτωβρίου 2020.

Η ΕΠΣ Καβάλας εύχεται σε όλα τα σωματεία της δύναμής της καλή ποδοσφαιρική χρονιά με υγεία και κάθε επιτυχία στους στόχους που έχουν θέσει.