Τη διατήρηση του αήττητου και ταυτόχρονα της πρωτιάς στο βαθμολογικό πίνακα θα επιδιώξει αύριο, Τετάρτη 5 Φεβρουαρίου, η Μικτή ομάδα Κ-12 της ΕΠΣ Καβάλας, η οποία θα αντιμετωπίσει την αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣ Δράμας. Οι ποδοσφαιριστές του Χάρη Παππά έχουν αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής, κάτι που τους καθιστά εκ των φαβορί για πρόκριση στην επόμενη φάση. 

Από την πλευρά της, η Μικτή ομάδα Κ-14 της Ένωσης, μπορεί να έκανε την πρώτη της ήττα την περασμένη αγωνιστική, ωστόσο παραμένει μία πολύ αξιόλογη και δυνατή  ομάδα, που απέναντι στην Κ-14 της ΕΠΣ Δράμας θέλει να κρατήσει ζωντανές τις ελπίδες της για πρόκριση στην επόμενη φάση.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο Ενωσιακό γήπεδο Καβάλας, με τον αγώνα της ομάδας Κ-12 να ξεκινάει στις 12:30 μ.μ., ενώ αυτόν της ομάδας Κ-14 στις 14:00.

Η ΕΠΣ Καβάλας καλεί όλους τους φιλάθλους να στηρίξουν τις δύο ομάδας μας στην προσπάθεια τους για διάκριση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μικτών Ομάδων Ενώσεων. 

Καλή επιτυχία. 

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων Υποδομής της ΕΠΣ Καβάλας ανακοινώνεται το υπόλοιπο των αγώνων των πρωταθλημάτων υποδομής. Σε αυτό συμπεριλαμβάνονται και οι εξ' αναβολής αγώνες, οι οποίοι ορίστηκαν σε νέες ημερομηνίες από την Επιτροπή.  

Οι αγώνες, ανά κατηγορία, είναι οι εξής: 

Κ-16 Α' Όμιλος

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΚΑΡΥΑΣ - ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ, Σάββατο 8/2/2020, ώρα 12:00

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΤΑΜΟΥΔΙΩΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ, Σάββατο 8/2/2020, ώρα 12:00

MUNDIALITO - Α.Ο.Κ., Σάββατο 8/2/2020, ώρα 12:00

 

 

Κ-16 Β' Όμιλος

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ - ΦΡΙΞΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ, Σάββατο 8/2/2020, ώρα 12:00

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ - Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ, Κυριακή 9/2/2020, ώρα 12:00

 

Εξ' αναβολής

ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ - ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ, Σάββατο 15/2/2020, ώρα 12:00

Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ - ΦΡΙΞΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ, Σάββατο 15/2/2020, ώρα 10:00

 

 

Κ-14 Α' Όμιλος

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ - ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ, Σάββατο 8/2/2020, ώρα 10:00 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ Α' - ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ, Σάββατο 8/2/2020, ώρα 10:00

MUNDIALITO - Α.Ο.Κ., Σάββατο 8/2/2020, ώρα 10:00

 

Εξ' αναβολής

ΒΡΑΣΙΔΑΣ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ, Κυριακή 16/2/2020, ώρα 10:00

Α.Ο.Κ. - MUNDIALITO, Τετάρτη 12/2/2020, ώρα 16:00

 

 

Κ-14 Β' Όμιλος

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ Β' - Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ, Σάββατο 8/2/2020, ώρα 10:00

ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ - ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ, Σάββατο 8/2/2020, ώρα 10:00

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ - ΦΡΙΞΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ, Σάββατο 8/2/2020, ώρα 10:00

 

Εξ' αναβολής

ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ - ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ, Σάββατο 15/2/2020, ώρα 10:00

 

 

Κ-14 9x9 Όμιλος

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΛΙΡΑΧΗΣ - ΠΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ, Σάββατο 8/2/2020, ώρα 10:00

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ - ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ, Σάββατο 8/2/2020, ώρα 10:00

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΤΑΜΟΥΔΙΩΝ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ, Σάββατο 8/2/2020, ώρα 10:00

 

Εξ' αναβολής

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΤΑΜΟΥΔΙΩΝ, Τετάρτη 5/2/2020, ώρα 16:00

ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ  - ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΤΑΜΟΥΔΙΩΝ, Τετάρτη 12/2/2020, ώρα 16:00

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ - ΠΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ, Σάββατο 15/2/2020, ώρα 10:00

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΤΑΜΟΥΔΙΩΝ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΛΙΡΑΧΗΣ, Σάββατο 15/2/2020, ώρα 10:00

 

 

Κ-12 Α' Όμιλος

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ - Α.Ο.Κ. Α', Κυριακή 9/2/2020, ώρα 12:00

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ - MUNDIALITO, Κυριακή 9/2/2020, ώρα 12:00

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΚΑΡΥΑΣ - ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ, Κυριακή 9/2/2020, ώρα 12:00

 

ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ, Κυριακή 16/2/2020, ώρα 12:00

ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ, Κυριακή 16/2/2020, ώρα 12:00

MUNDIALITO - ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΚΑΡΥΑΣ, Κυριακή 16/2/2020, ώρα 12:00

 

Εξ' αναβολής

ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΑΣ ΚΑΡΥΑΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ, Σάββατο 8/2/2020, ώρα 12:00

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ - MUNDIALITO, Τετάρτη 12/2/2020, ώρα 16:00

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ  - ΒΡΑΣΙΔΑΣ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ, Σάββατο 15/2/2020, ώρα 12:00

 

 

Κ-12 Β' Όμιλος

Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ, Κυριακή 9/2/2020, ώρα 12:00

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ  - ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ, Κυριακή 9/2/2020, ώρα 12:00

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ, ΦΡΙΞΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ, Κυριακή 9/2/2020, ώρα 12:00

 

ΦΡΙΞΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ - Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ, Κυριακή 16/2/2020, ώρα 12:00

ΔΟΞΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ, Κυριακή 16/2/2020, ώρα 12:00

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ - ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ, Κυριακή 16/2/2020, ώρα 12:00

 

Εξ' αναβολής

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ - ΔΟΞΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥ, Σάββατο 8/2/2020, ώρα 12:00

 

 

Κ-12 Γ' Όμιλος

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ Β' - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ, Κυριακή 9/2/2020, ώρα 12:00

Α.Ο.Κ. Β' - Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ Β', Κυριακή 9/2/2020, ώρα 12:00

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ - ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ, Κυριακή 9/2/2020, ώρα 12:00

 

Εξ' αναβολής

Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ Β' - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ, Σάββατο 15/2/2020, ώρα 10:00

ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ - Α.Ο.Κ. Β', Σάββατο 15/2/2020, ώρα 12:00

 

 

Κ-10 Α' Όμιλος

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ - Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ, Κυριακή 9/2/2020, ώρα 10:30

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΤΑΜΟΥΔΙΩΝ - MUNDIALITO, Κυριακή 9/2/2020, ώρα 10:30

ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ, Κυριακή 9/2/2020, ώρα 10:30

Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ Β' - ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ, Κυριακή 9/2/2020, ώρα 10:30

 

ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ, Κυριακή 16/2/2020, ώρα 10:30

ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΤΑΜΟΥΔΙΩΝ, Κυριακή 16/2/2020, ώρα 10:30

MUNDIALITO - Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ Β', Κυριακή 16/2/2020, ώρα 10:30

ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ - Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ, Κυριακή 16/2/2020, ώρα 10:30

 

Εξ' αναβολής

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΤΑΜΟΥΔΙΩΝ - ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ ΝΕΑΣ ΚΑΡΒΑΛΗΣ, Τετάρτη 5/2/2020, ώρα 16:00

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΤΑΜΟΥΔΙΩΝ - Α.Ο.Κ., Τετάρτη 12/2/2020, ώρα 16:00

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΤΑΜΟΥΔΙΩΝ - ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ, Σάββατο 15/2/2020, ώρα 10:00

Α.Ο.Κ. - ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ, Σάββατο 15/2/2020, ώρα 10:00

Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ Β' - ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ ΝΕΑΣ ΚΑΡΒΑΛΗΣ, Σάββατο 15/2/2020, ώρα 10:00

 

 

Κ-10 Β' Όμιλος

Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ, Κυριακή 9/2/2020, ώρα 10:30

ΠΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ, Κυριακή 9/2/2020, ώρα 10:30

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ - ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ, Κυριακή 9/2/2020, ώρα 10:30

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ - ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ, Κυριακή 9/2/2020, ώρα 10:30

 

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ - Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ, Κυριακή 16/2/2020, ώρα 10:30

ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ  - ΠΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ, Κυριακή 16/2/2020, ώρα 10:30

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ - ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ, Κυριακή 16/2/2020, ώρα 10:30

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ, Κυριακή 16/2/2020, ώρα 10:30

 

Εξ' αναβολής

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ - ΠΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ, Τετάρτη 5/2/2020, ώρα 16:00

ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ - ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ, Σάββατο 8/2/2020, ώρα 10:30

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ - ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ, Κυριακή 9/2/2020, ώρα 10:30

ΠΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ, Σάββατο 15/2/2020, ώρα 10:00

ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ, Σάββατο 15/2/2020, ώρα 10:30

 

Το Διοικητικό Συμβούλιο της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας καταδικάζει απερίφραστα τους βανδαλισμούς από αγνώστους του γηπέδου της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ στη Θάσο. Ένα γεγονός για το οποίο υπήρξε ενημέρωση το πρωί του Σαββάτου 1 Φεβρουαρίου 2020. Την ίδια στιγμή, το Δ.Σ. της ΕΠΣ Καβάλας ελπίζει οι δράστες να βρεθούν γρήγορα και να τεθούν στο περιθώριο τόσο του τοπικού μας ποδοσφαίρου, όσο και της κοινωνίας.

Παράλληλα, η ΕΠΣ Καβάλας οφείλει να συγχαρεί τις διοικήσεις τόσο της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ, όσο και της ΔΟΞΑΣ ΘΕΟΛΟΓΟΥ για την άμεση αντίδραση και ψυχραιμία που επέδειξαν για το θέμα αυτό. Οι δύο σύλλογοι, με τις ανακοινώσεις που εξέδωσαν, έστειλαν μήνυμα ενότητας και σύμπνοιας, καταδικάζοντας παράλληλα τέτοιου είδους ενέργειες. 

Υπενθυμίζεται πως, την ερχόμενη Τετάρτη 5 Φεβρουαρίου 2020 οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Καβάλας στο γήπεδο των Λιμεναρίων. Ένας αγώνας που αναμένεται να είναι γιορτή για το ποδόσφαιρο και ένα μήνυμα πολιτισμού και χαράς προς όσους επιθυμούν να διχάσουν έναν τόπο.

Η Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας στηρίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων για ευγενή άμιλλα και τις ευχαριστεί για την εικόνα πολιτισμού που προάγουν σε δύσκολες συνθήκες.

 

Το Δ.Σ. 

ΕΠΣ Καβάλας

Η Επιτροπή Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας ανακοινώνει το πρόγραμμα των αγώνων της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣ Καβάλας. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα: 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

5/2/2020

ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ

14:30

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ

ΔΟΞΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΠΟΤΟΥ

12/2/2020

ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

14:30

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ

12/2/2020

ΒΕΡΟΥΛΕΙΟ

17:30

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΤΑΜΟΥΔΙΩΝ

ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ

19/2/2020

ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

14:30

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ

ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

Η Επιτροπή Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου γνωστοποιεί το αναλυτικό πρόγραμμα των πρωταθλημάτων Α' και Β' Κατηγορίας για τις επόμενες 4 αγωνιστικές (8/2/2020 έως 1/3/2020).

Παρακάτω μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα των επόμενων τεσσάρων αγωνιστικών. Το πρόγραμμα θα είναι αναρτημένο και στην καρτέλα "ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ" - "ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΑΝΔΡΩΝ" - "ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ".

 

18η Αγωνιστική (8-9/2/2020)
19η Αγωνιστική (15-16/2/2020)
20η Αγωνιστική (22-23/2/2020)
21η Αγωνιστική (29/2 - 1/3/2020)

Η Επιτροπή Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου της ΕΠΣ Καβάλας ανακοινώνει πως, ο αγώνας ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΦΡΙΞΟΣ ΠΛΑΤΑΝΟΤΟΠΟΥ θα διεξαχθεί το Σάββατο 1 Φεβρουαρίου 2020 στις 17:30 μ.μ. και ο αγώνας ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓΙΑΣΜΑΤΟΣ την Κυριακή 2 Φεβρουαρίου 2020 στις 15:00 μ.μ., λόγω του κρίσιμου αγώνα του Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ στο γήπεδο "Ανθή Καραγιάννη" για το πρωτάθλημα της Football League.

Η Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας στέκεται πάντα δίπλα στις ομάδες που εκπροσωπούν το Καβαλιώτικο ποδόσφαιρο στις εθνικές κατηγορίες. Για το λόγο αυτό, διευκολύνει τους φιλάθλους αλλά και τις ομάδες των τοπικών κατηγοριών να βρεθούν στο γήπεδο και να στηρίξουν τον Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ. 

Παράλληλα, καλεί όλους τους φιλάθλους του νομού μας να δώσουν το παρών στο σημαντικό αυτό αγώνα και να ενισχύσουν την προσπάθεια της ομάδας του Α.Ο.Κ. για διάκριση στο πρωτάθλημα της Football League.