Ο νέος θεσμός του Κυπέλλου Κατηγοριών της ΕΠΣ Καβάλας κλείνει την αυλαία του για την ποδοσφαιρική περίοδο 2018 – 2019 το Σάββατο 6 Απριλίου 2019. Πρόκειται για έναν τελικό όπου θα  αναμετρηθούν δύο γειτονικές ομάδες του πρώην δήμου Ελεθερών για πρώτη φορά στην ιστορία τους, ο Α.Ο. ΕΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ και ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ.

Ο τελικός θα διεξαχθεί στο γήπεδο του Δημοτικού Διαμερίσματος Ελευθερών, με ώρα έναρξης 15:30 μ.μ.

Η Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας, θέλοντας να δώσει εορταστικό χαρακτήρα στην αναμέτρηση αυτή, φρόντισε να μην ορίσει την ίδια ημέρα άλλους ποδοσφαιρικούς αγώνες, έτσι ώστε να δοθεί η δυνατότητα να παρακολουθήσουν τον τελικό όσο το δυνατόν περισσότεροι φίλαθλοι.

Η ΕΠΣ Καβάλας, όπως κάνει σε κάθε τουρνουά, τελικό Κυπέλλου ή αγώνα κατάταξης, καλεί όλους τους φιλάθλους του νομού μας να δώσουν το παρών, ώστε στο τέλος να βγει κερδισμένο το Καβαλιώτικο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο.

Μία ακόμη σχολή Διαιτησίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας έφτασε με επιτυχία στο τέλος της. Η αρμόδια Επιτροπή Διαιτησίας έχει προχωρήσει στον ορισμό της ημέρας που θα δοθούν οι εξετάσεις. Αυτή είναι το Σάββατο 30 Μαρτίου 2019 στις 18:00 μ.μ., στην αίθουσα εκπαίδευσης διαιτητών της ΕΠΣ Καβάλας.

Τη φετινή σχολή παρακολούθησαν οι παρακάτω υποψήφιοι, οι οποίοι εάν πετύχουν στις εξετάσεις θα ονοματισθούν διαιτητές:

1.     Δαμιανίδης Τιμόθεος

2.     Ελευθεράκος Χρήστος

3.     Μποϊτσιος Παύλος

4.     Νικολαης Νικόλαος

5.     Πιπερίδου  Μαρία

6.     Σαμαράς Γεώργιος

7.     Σεμερτζίδης Γεώργιος

8.     Τζίκας Ευστράτιος

9.     Πουλης Γεώργιος

 

 

Το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΠΣ Καβάλας, σε συνεργασία με το «Χαμόγελο του Παιδιού» και δείχνοντας πάντα το κοινωνικό και ανθρωπιστικό του προφίλ, κάνει έκκληση σε όλον τον ποδοσφαιρικό κόσμο του νομού μας, ενόψει και του Πάσχα, να προσφέρει ό,τι μπορεί, ώστε όλα τα παιδιά να νιώσουν τη χαρά των γιορτών.

Με αυτή τη στάση ανθρωπιάς θέλουμε να καλύψουμε και φέτος μερικά είδη πρώτης ανάγκης, τα οποία χρειάζονται τα παιδιά. Ας μοιραστούμε όλοι μαζί το όραμα και τις αξίες για φροντίδα, αξιοπρέπεια και ισότητα για κάθε παιδί στη χώρα μας.

Ακολουθεί η λίστα των ειδών που φέτος θα συγκεντρωθούν:

·       Γάλα εβαπορέ

·       Λάδι

·       Ρύζι

·       Όσπρια

·       Αλεύρι

·       Σάλτσα τομάτας

·       Είδη πρωινού (κακάο, μπισκότα, κρουασάν, δημητριακά, φρυγανιές, μέλι, μαρμελάδα, μερέντα, χυμοί)

·       Άνθος αραβοσίτου

·       Αλάτι, Ξύδι

·       Πουρές

·       Βρεφικές κρέμες

·       Βρεφικό γάλα

·       Είδη βρεφικής φροντίδας (πάνες, μωρομάντηλα, σαμπουάν, αφρόλουτρα, κρέμες συγκάματος)

·       Προϊόντα καθαρισμού (καθαριστικά και απολυμαντικά γενικής χρήσης, μαλακτικό ρούχων, απορρυπαντικό πλυντηρίου, χλωρίνη κλπ.)

·       Είδη προσωπικής φροντίδας (σαμπουάν, αφρόλουτρα, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσες)

·       Είδη οικιακής χρήσης (αλουμινόχαρτο, διάφανη μεμβράνη, σακούλες απορριμμάτων)

·       Χαρτικά (χαρτί υγείας, χαρτί κουζίνας, χαρτοπετσέτες)

 

Τρόποι επικοινωνίας

Τηλ.: 2510 232616

Φαξ: 2510 223742

Κα. Ηλιάδου Κωνσταντίνα (Κοινωνική Λειτουργός)

Η Επιτροπή Πρωταθλημάτων Υποδομής έχει ορίσει όλους τους εξ’ αναβολής αγώνες, ως έχει το πρόγραμμα που ακολουθεί. Παράλληλα, όλες οι ομάδες μπορούν, εφόσον συνηγορούν τα δύο διαγωνιζόμενα σωματεία, να προβούν σε αλλαγή ημέρας ή ώρας του αγώνα, αφού βέβαια ενημερώσουν την αρμόδια Επιτροπή.

Ειδάλλως, θα ισχύσει το πρόγραμμα που έχει αναρτηθεί αναρτηθεί στην ιστοσελίδα της ΕΠΣ Καβάλας.   

 

Κ-16

ΟΜΑΔΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΜΙΚΡΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

3/4/2019

17:00

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ

3/4/2019

15:30

ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

3/4/2019

17:00

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

10/4/2019

15:30

ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ – ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

17/4/2019

17:30

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΜΙΚΡΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

20/4/2019

10:00

Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

20/4/2019

10:00

ΚΑΒΑΛΑ 2004 – ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ

20/4/2019

10:00

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ

20/4/2019

10:00

ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ

20/4/2019

10:00

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑΣ

8/5/2019

16:00

ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

11/5/2019

10:00

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑΣ – ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

11/5/2019

10:00

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ – ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

11/5/2019

10:00

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΚΑΒΑΛΑ 2004

11/5/2019

10:00

ΚΑΒΑΛΑ 2004 – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ

18/5/2019

10:00

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

18/5/2019

10:00

ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ

25/5/2019

10:00

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

25/5/2019

10:00

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ – ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ

1/6/2019

10:00

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

8/6/2019

10:00

 

 

Κ-14

ΟΜΑΔΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

3/4/2019

17:00

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ

3/4/2019

17:00

Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ – ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ

10/4/2019

17:00

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

10/4/2019

17:00

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

17/4/2019

17:00

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΡΗΣ ΠΡΙΝΟΥ

20/4/2019

10:00

Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

8/5/2019

17:00

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ

8/5/2019

17:30

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΜΙΚΡΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

11/5/2019

17:00

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ – ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

11/5/2019

11:30

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΡΗΣ ΠΡΙΝΟΥ

11/5/2019

10:00

ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ – ΑΡΗΣ ΠΡΙΝΟΥ

18/5/2019

10:00

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ – ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

18/5/2019

17:00

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

25/5/2019

11:30

ΑΡΗΣ ΠΡΙΝΟΥ – Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ

25/5/2019

10:00

ΑΡΗΣ ΠΡΙΝΟΥ – ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ

1/6/2019

10:00

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ – ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ

1/6/2019

11:30

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

8/6/2019

11:30

 

 

Κ-12

ΟΜΑΔΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

3/4/2019

15:30

ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

3/4/2019

15:30

Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ – ΜΙΚΡΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

3/4/2019

16:00

ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ

3/4/2019

16:00

ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

10/4/2019

16:00

ΠΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ – Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ

10/4/2019

16:00

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑΣ

10/4/2019

16:00

ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ – ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ

17/4/2019

16:00

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

17/4/2019

16:00

ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑΣ

17/4/2019

16:00

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ

20/4/2019

10:00

Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

8/5/2019

15:30

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΜΙΚΡΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

11/5/2019

15:30

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ – ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

11/5/2019

15:30

 

 

Κ-12 Β’

ΟΜΑΔΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΜΙΚΡΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

3/4/2019

15:30

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΚΑΒΑΛΑ 2004

3/4/2019

16:00

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ

10/4/2019

16:00

ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑΣ

10/4/2019

16:00

ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

13/4/2019

10:00

Α.Ο. ΠΟΤΑΜΙΑ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ

13/4/2019

10:00

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

17/4/2019

15:30

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ

17/4/2019

15:30

Α.Ο. ΠΟΤΑΜΙΑ – ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

20/4/2019

10:00

 

Σας γνωστοποιούμε το αναλυτικό πρόγραμμα αγώνων των πρωταθλημάτων Υποδομής για το Σάββατο 22/3/2019, ανά κατηγορία:

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/3/2019

Κ-14 Β’

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

10:00 π.μ.

ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ

ΠΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

10:00 π.μ.

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

ΔΟΞΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥ

10:00 π.μ.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ

ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

Κ-12 Β’

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

10:00 π.μ.

ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ

ΚΑΒΑΛΑ 2004

10:00 π.μ.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ

Α.Ο. ΠΟΤΑΜΙΑ

10:00 π.μ.

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ Β’

10:00 π.μ.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ

ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

10:00 π.μ.

ΜΙΚΡΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ Β’

 

Κ-16

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

11:15 π.μ.

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ

11:15 π.μ.

Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ

ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ

11:15 π.μ.

ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ

11:15 π.μ.

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΚΑΒΑΛΑ 2004

11:15 π.μ.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

11:15 π.μ.

ΜΙΚΡΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ

 

Κ-14 A’

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

12:45 μ.μ.

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ

12:45 μ.μ.

Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ

ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ

12:45 μ.μ.

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΑΡΗΣ ΠΡΙΝΟΥ

12:45 μ.μ.

ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

12:45 μ.μ.

ΜΙΚΡΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ

 

Κ-12 Α’

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

10:00 π.μ.

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ

10:00 π.μ.

Α.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ

ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ

10:00 π.μ.

ΦΡΙΞΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΠΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

10:00 π.μ.

ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ

ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

Σας γνωρίζουμε, επίσης, ότι το πρόγραμμα των αναβληθέντων αγώνων θα σας κοινοποιηθεί μέσω της ιστοσελίδας μας την Τρίτη 26 Μαρτίου 2019.  

Η Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας εκφράζει τη βαθιά της θλίψη και τα συλλυπητήρια  για την απώλεια του Θανάση Γιαννακόπουλου.

Ο Θανάσης Γιαννακόπουλος υπηρέτησε επί σειρά ετών τον ελληνικό αθλητισμό με απόλυτη επιτυχία. Το κενό που αφήνει πίσω του είναι δυσαναπλήρωτο.

 

Το Δ.Σ.

ΕΠΣ Καβάλας