Η ΕΠΣ Καβάλας πιστή στον προγραμματισμό της, όσον αφορά τη διοργάνωση τουρνουά για τις κατηγορίες που δεν συμμετέχουν στα πρωταθλήματα, διοργανώνει την Κυριακή 5 Νοεμβρίου ένα νέο τουρνουά για ποδοσφαιριστές της κατηγορίας (Κ-11).

Η διεξαγωγή του τουρνουά αυτού θα γίνει στο γήπεδο της ΔΟΞΑΣ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ και θα λάβουν μέρος οι παρακάτω ομάδες:

·       ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ

·       ΑΕ ΚΑΒΑΛΑΣ

·       ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

·       ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ

·       ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

·       ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

·       ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ

·       ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ

·       ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ

·       ΠΑΓΓΑΙΪΚΟΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ

·       ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

·       ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

ΓΚΡΟΥΠ Α’

                    ΑΓΩΝΑΣ 1ΟΣ

ΩΡΑ

10:15

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ

ΑΕ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ

 

                    ΑΓΩΝΑΣ 2ΟΣ

ΩΡΑ

10:45

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΑΕ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

                    ΑΓΩΝΑΣ 3ΟΣ

ΩΡΑ

11:15

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ

ΑΕ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

 

                    ΑΓΩΝΑΣ 4ΟΣ

ΩΡΑ

11:45

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ

ΑΕ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

 

                    ΑΓΩΝΑΣ 5ΟΣ

ΩΡΑ

12:15

ΑΕ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

 

ΓΚΡΟΥΠ Β’

                    ΑΓΩΝΑΣ 1ΟΣ

ΩΡΑ

10:00

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ

ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ

ΠΑΓΓΑΙΪΚΟΣ ΠΑΛ/ΡΙΟΥ

 

                    ΑΓΩΝΑΣ 2ΟΣ

ΩΡΑ

10:30

ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ

ΠΑΓΓΑΙΪΚΟΣ ΠΑΛ/ΡΙΟΥ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ

 

                    ΑΓΩΝΑΣ 3ΟΣ

ΩΡΑ

11:00

ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΠΑΓΓΑΙΪΚΟΣ ΠΑΛ/ΡΙΟΥ

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ

ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ

ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ

 

                    ΑΓΩΝΑΣ 4ΟΣ

ΩΡΑ

11:30

ΠΑΓΓΑΙΪΚΟΣ ΠΑΛ/ΡΙΟΥ

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ

ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ

ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ

ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

                    ΑΓΩΝΑΣ 5ΟΣ

ΩΡΑ

12:00

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ

ΠΑΓΓΑΙΪΚΟΣ ΠΑΛ/ΡΙΟΥ

ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ

 

 

ΛΗΞΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ 12:30 μ.μ.

ΑΠΟΝΟΜΕΣ ΔΙΠΛΩΜΑΤΩΝ

 

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ – ΟΡΟΙ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

1.     Ώρα προσέλευσης των ομάδων: 9:30 π.μ. στο γήπεδο της ΔΟΞΑΣ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ.

2.     Ώρα έναρξης των αγώνων: 10:00 π.μ.

3.     Όλες οι ομάδες να φέρουν μαζί τους και διαχωριστικά, έτσι ώστε αν δύο ομάδες φορούν ίδιο χρώμα στολής, η μία να  φορά διαχωριστικά.

4.     Όλες οι ομάδες να έχουν μαζί τους μπάλες και φαρμακείο.

5.     Η διάρκεια κάθε αγώνα θα είναι  (15) λεπτά σε ένα ημίχρονο.

6.     Μετά το πέρας των αγώνων θα ακολουθήσει απονομή διπλωμάτων σε κάθε ποδοσφαιριστή για τη συμμετοχή του στο τουρνουά.

7.     Παρόμοια τουρνουά θα διεξαχθούν σε όλες τις δημοτικές περιφέρειες του νομού μας, ούτως ώστε να δώσουμε τη χαρά όχι μόνο στους νεαρούς ποδοσφαιριστές, αλλά και στους φιλάθλους  που επιθυμούν να παρακολουθήσουν αγώνες αυτών των κατηγοριών.

 

 

Για την Επιτροπή

Πρωταθλημάτων Υποδομής

Ρουμελιώτης Δημήτριος

Πρόεδρος

 

 

 

Η ΕΠΣ Καβάλας πιστή στον προγραμματισμό της, όσον αφορά τη διοργάνωση τουρνουά για τις κατηγορίες που δεν συμμετέχουν στα πρωταθλήματα, διοργανώνει την Κυριακή 5 Νοεμβρίου ένα νέο τουρνουά για ποδοσφαιριστές της κατηγορίας (Κ-9).

Η διεξαγωγή του τουρνουά αυτού θα γίνει στο γήπεδο του ΚΕΡΑΥΝΟΥ ΚΡΗΝΙΔΩΝ και θα λάβουν μέρος οι παρακάτω ομάδες:

·       ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ

·       ΑΕ ΚΑΒΑΛΑΣ

·       ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

·       ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ

·       ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ

·       ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

·       ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ

·       ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

                    ΑΓΩΝΑΣ 1ΟΣ

ΩΡΑ

10:00

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ

ΑΕ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ

ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ

ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

 

                    ΑΓΩΝΑΣ 2ΟΣ

ΩΡΑ

10:20

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ

ΑΕ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ

ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ

ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ

 

                    ΑΓΩΝΑΣ 3ΟΣ

ΩΡΑ

10:40

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ

ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ

ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

ΑΕ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ

ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ

 

 

 

                    ΑΓΩΝΑΣ 4ΟΣ

ΩΡΑ

11:00

ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ

ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ

ΑΕ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ 15 ΛΕΠΤΩΝ

                    ΑΓΩΝΑΣ 5ΟΣ

ΩΡΑ

11:30

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ

ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ

ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ

ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ

ΑΕ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

                    ΑΓΩΝΑΣ 6ΟΣ

ΩΡΑ

11:50

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ

ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ

ΑΕ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

                    ΑΓΩΝΑΣ 7ΟΣ

ΩΡΑ

12:10

ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ

ΑΕ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ

ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ

 

ΛΗΞΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ 12:30 μ.μ.

ΑΠΟΝΟΜΕΣ ΔΙΠΛΩΜΑΤΩΝ

 

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ – ΟΡΟΙ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

1.     Ώρα προσέλευσης των ομάδων: 9:30 π.μ. στο γήπεδο ΚΕΡΑΥΝΟΥ ΚΡΗΝΙΔΩΝ.

2.     Ώρα έναρξης των αγώνων: 10:00 π.μ.

3.     Όλες οι ομάδες να φέρουν μαζί τους και διαχωριστικά, έτσι ώστε αν δύο ομάδες φορούν ίδιο χρώμα στολής, η μία να  φορά διαχωριστικά.

4.     Όλες οι ομάδες να έχουν μαζί τους μπάλες και φαρμακείο.

5.     Η διάρκεια κάθε αγώνα θα είναι  (15) λεπτά σε ένα ημίχρονο.

6.     Μετά το πέρας των αγώνων θα ακολουθήσει απονομή διπλωμάτων σε κάθε ποδοσφαιριστή για τη συμμετοχή του στο τουρνουά.

7.     Παρόμοια τουρνουά θα διεξαχθούν σε όλες τις δημοτικές περιφέρειες του νομού μας, ούτως ώστε να δώσουμε τη χαρά όχι μόνο στους νεαρούς ποδοσφαιριστές, αλλά και στους φιλάθλους  που επιθυμούν να παρακολουθήσουν αγώνες αυτών των κατηγοριών.

 

 

Για την Επιτροπή

Πρωταθλημάτων Υποδομής

Ρουμελιώτης Δημήτριος

 

Πρόεδρος 

Μετά από δημόσια κλήρωση που έγινε σήμερα το απόγευμα στα γραφεία της ΕΠΣ Καβάλας, παρουσία της Επιτροπής Κυπέλλου, προέκυψαν τα παρακάτω ζευγάρια για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου:

·       ΜΑ ΑΝΤΙΦΙΛΙΠΠΩΝ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ

·       ΒΥΡΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ

 

Οι αγώνες της φάσης αυτής είναι διπλοί και οι ημερομηνίες διεξαγωγής τους θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα της Ένωσης.

Το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΠΣ Καβάλας εύχεται ολόψυχα καλή ανάρρωση στους ποδοσφαιριστές Τερζή Ζ. και Λαζαρίδη Χ. των σωματείων ΑΕ ΠΙΕΡΕΩΝ 2004 και ΠΟ ΚΕΡΑΜΩΤΗΣ, αντίστοιχα, από τον σοβαρό τραυματισμό που είχαν κατά τη διάρκεια ποδοσφαιρικού αγώνα.

 

Επίσης, η ΕΠΣ Καβάλας ευχαριστεί θερμά τους ανθρώπους του ΕΚΑΒ, που ενήργησαν άμεσα στο κάλεσμα που τους έγινε από τη διοργανώτρια αρχή, προκειμένου να μεταφερθεί ο δεύτερος ποδοσφαιριστής στο Γενικό Νοσοκομείο Καβάλας.

Τη Δευτέρα 30 Οκτωβρίου 2017 θα διεξαχθεί στην Αθήνα η έκτακτη Γενική Συνέλευση των σωματείων μελών της ΕΠΟ.

 

Στις διεργασίες αυτές, την Ένωση μας θα εκπροσωπήσουν οι κ.κ. Μιχάλης Παπαδόπουλος (Πρόεδρος) και Χρήστος Παρασκευάς (Γενικός Γραμματέας), ενώ θα παραστεί και ο πρόεδρος των πρωταθλημάτων Υποδομής, κ. Δημήτρης Ρουμελιώτης.

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της για το πρωτάθλημα η μεικτή μας ομάδα των Παίδων, καθώς επιβλήθηκε με σκορ 3-2 της αντίστοιχης ομάδας της  ΕΠΣ Ξάνθης. Ο αγώνας διεξήχθη στο γήπεδο των Αντιφιλίππων.

Οι προπονητές μας χρησιμοποίησαν τους παρακάτω ποδοσφαιριστές:

Παπαγιάννης, Παπαγεωργίου, Τσονάκας, Ορφανίδης, Ματσάγκος, Συμεωνίδης, Βουδούρης, Τζεράκης, Μεσίνης, Ανθουλάκης, Δεληγιαννίδης, Λάσκαρης Ι., Δούμας, Ξανθόπουλος, Λάσκαρης Δ.

 

Τον αγώνα διηύθυναν οι διαιτητές Χοροζόγλου, Οικονομίδης, Ραβίκαλης, Γεωργιτσόπουλος, άπαντες από την Ένωση Δράμας.