Με επιτυχία πραγματοποιήθηκαν  χθες 23 Οκτωβρίου 2019, ημέρα Τετάρτη, στο Ενωσιακό γήπεδο Καβάλας οι προγραμματισμένες αγωνιστικές δοκιμασίες των διαιτητών και βοηθών διαιτητών τοπικών κατηγοριών.

Υπενθυμίζουμε στα σωματεία  μας ότι, λόγω της αλλαγής της ώρας από θερινή σε χειμερινή τα ξημερώματα της Κυριακής 27/10/2019, τα παιχνίδια του Σαββάτου 26/10/2019 ξεκινούν στις 16:00 μ.μ., ενώ αυτά της Κυριακής 27/10/2019 στις 15:00 μ.μ..

Ενημερώνουμε όλα τα σωματεία μας και τους ενδιαφερόμενους που επιθυμούν οποιαδήποτε ενέργεια με την ΕΠΣ Καβάλας ότι, την Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2019 η γραμματεία θα εξυπηρετεί μόνον παράδοση δελτίων ποδοσφαιριστών και για συγκεκριμένες πρωινές ώρες (10:30 - 12:30).

Ως εκ τούτου παρακαλούνται όλοι οι ενδιαφερόμενοι, για την καλύτερη εξυπηρέτησή τους, να προβούν στις ενέργειες που επιθυμούν έως και την Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2019. 

Ενημερώνουμε τις ομάδες της Ένωσής μας ότι, θα πρέπει να δηλωθούν τα στοιχεία του πρόεδρου, του γραμματέα και του ταμία κάθε διοικητικού συμβουλίου  στο Μητρώο Πραγματικών Δικαιούχων έως την 1/11/2019.

Για την ταχύτερη και  καλύτερη εξυπηρέτησή σας, απευθυνθείτε στο λογιστή σας ή σε όποιον  αναλαμβάνει τη φορολογική  και λογιστική ενημέρωση  του σωματείου σας.

Η προθεσμία της 1/11/2019 είναι  αυστηρή  και η  μη συμμόρφωση προς αυτήν επισύρει μεγάλα πρόστιμα.

Σας παραθέτουμε και τον παρακάτω σύνδεσμο για την καλύτερη ενημέρωσή σας.

https://www.gsis.gr/polites-epiheiriseis/epiheiriseis/mitroo-pragmatikon-dikaioyhon

Από την ΕΠΣ Καβάλας γίνεται γνωστό ότι ο αγώνας ΑΣΠΙΔΑ ΠΟΛΥΣΤΥΛΟΥ - Α.Ο. ΚΑΡΥΑΝΗΣ, ο οποίος επρόκειτο να διεξαχθεί το Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2019, δεν θα πραγματοποιηθεί λόγω αποχώρησης της ομάδας Α.Ο. ΚΑΡΥΑΝΗΣ από το πρωτάθλημα εξαιτίας τεχνικών προβλημάτων.

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου της ΕΠΣ Καβάλας και για τον καλύτερο προγραμματισμό των ομάδων, ανακοινώνεται το πρόγραμμα της 3ης φάσης του Κυπέλλου ΕΠΣΚ.

 

Οι αγώνες αναμένεται να διεξαχθούν ανά κατηγορία, στα επικείμενα ρεπό των τριών κατηγοριών των πρωταθλημάτων της Ένωσης.

 

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

 

Α’ Κατηγορία

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

02.11.2019

14:45

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ

02.11.2019

14:45

ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

 

 

Β1’ Κατηγορία

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

09.11.2019

14:45

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ

10.11.2019

14:45

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΛΙΡΑΧΗΣ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

 

Β2’ Κατηγορία

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

16.11.2019

14:45

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ

ΕΝΩΣΗ ΠΑΓΓΑΙΪΚΟΥ ΔΡΥΑΔΑΣ

17.11.2019

14:45

ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚ/ΤΟΣ

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΜΙΣΙΑΝΩΝ